Wanted Dead or a Wild

Spill Wanted Dead or a Wild med ekte penger:
Lucky Spins
2000 kr
+ 100 gratisspin
Besøk
Rollero Casino
Opptil 50 000 kr
+ 300 gratisspin
Besøk
Big Boost
100% opptil 5000 kr
+ 100 gratisspin
Besøk
Wanted Dead or a Wild
Wanted Dead or a Wild Fakta
  • Leverandør: Hacksaw Gaming
  • Lansert: 2021
  • Vår vurdering: 4.4/5
  • RTP: 96.38%
  • Volatilitet: Middels
  • Min/maks innsats: 2:- / 1000:-
  • Maks gevinst: 12500x
  • Gevinstlinjer: 15

Wanted Dead or a Wild anmeldelse – duellhjul i en mørk western

Bak det blodrøde westernuttrykket ligger et ganske stramt linjespill, Wanted Dead or a Wild bruker et stort 5×5-brett, men gevinster kommer fortsatt langs bare 15 faste linjer fra venstre. Hacksaw Gaming slapp originalen 29. september 2021.

Det som gjorde spillet spesielt var DuelReels, der VS-symboler kan gjøre et helt hjul Wild og samtidig legge en multiplikator på gevinsten. Over grunnspillet ligger dessuten 3 forskjellige bonusmoduser med hver sin variant av Wild-mekanikken.

I våre 50 betalte runder fikk vi ingen bonus. Testen ble derfor først og fremst et møte med grunnspillet, inkludert en periode på 12 runder uten én eneste utbetaling.

Det store brettet betaler bare langs 15 linjer

Spilleflaten har 5 hjul og 5 rader. En vanlig gevinst krever minst 3 like symboler på sammenhengende hjul fra venstre, og kombinasjonen må følge en av de 15 faste gevinstlinjene.

Det gjør at brettet kan se fullt av like symboler uten at de faktisk betaler. Flere linjer kan treffe samtidig, og da summeres gevinstene til én samlet utbetaling for runden.

grunnspillet i Wanted Dead or a Wild

Symboler og gevinster – Wild og revolvertønne betaler 20x

Revolvertønnen og Wild ligger øverst i den vanlige paytabellen. Whiskeyflasken og pengesekken følger etter, mens banditten, okseskallen og kortsymbolene betaler mindre.

Tabellen viser gevinsten for 5 like på én linje.

Symbol5 like
Wild20x
Revolvertønne20x
Whiskeyflaske og pengesekk10x
Banditt og okseskalle5x
10, J, Q, K og A1x

Wild erstatter de vanlige betalende symbolene, men ikke bonus- eller VS-symboler.

DuelReels kan gjøre et helt hjul Wild

VS-symbolet er starten på DuelReels. Dersom symbolet etter utvidelsen kan bidra til en vinnende kombinasjon, dekker det hele hjulet og 2 revolvermenn møtes i en duell.

Begge viser en multiplikator fra 2x til 100x. Vinnerens verdi brukes på hele Wild-hjulet, og alle betalende linjer som går gjennom hjulet får multiplikatoren.

Hvis flere DuelReels er med i den samme kombinasjonen legges multiplikatorene sammen før linjegevinsten forsterkes. Det er altså ikke nok å bare se et VS-symbol på brettet; DuelReels får betydning når utvidelsen faktisk inngår i en gevinst.

Tre bonusmoduser bruker Wild på hver sin måte

Alle de 3 bonusene starter med minst 3 symboler av den aktuelle Scatter-typen. Mekanikken er derimot ganske forskjellig fra bonus til bonus.

BonusHva skjer?Bonus Buy
The Great Train Robbery10 gratisspinn der Wild som lander blir sticky resten av bonusen80x
Duel at Dawn10 gratisspinn med høyere frekvens av VS-symboler og DuelReels200x
Dead Man’s HandSamle Wild og multiplikatorer før 3 avsluttende Showdown-spinn400x

I Dead Man’s Hand starter du med 3 innsamlingsspinn. Hver ny Wild eller multiplikator setter telleren tilbake til 3. Når 3 spinn går uten en ny innsamling starter Showdown, der de innsamlede Wild-symbolene plasseres på tilfeldige posisjoner og den samlede multiplikatoren brukes på gevinstene.

Bonus Buys – tre nivåer fra 80x til 400x

Wanted Dead or a Wild har tre kjøpsalternativer der funksjonen er tilgjengelig. The Great Train Robbery koster 80x innsatsen, Duel at Dawn 200x og Dead Man’s Hand 400x.

Hvert kjøp starter den valgte bonusmodusen direkte. Great Train Robbery bygger rundt sticky Wild, Duel at Dawn øker fokuset på VS-symboler og DuelReels, mens Dead Man’s Hand bruker innsamlede Wild og multiplikatorer før Showdown-spinnene.

Bonus Buy finnes bare i markeder der funksjonen er tillatt. Vi brukte vanlig grunnspill og kjøpte ingen bonus i testen.

RTP varierer mye mellom forskjellige versjoner

Hacksaw Gaming oppgir 4 RTP-nivåer: 96,38 %, 94,55 %, 92,33 % og 88,42 %. Forskjellen mellom høyeste og laveste versjon er så stor at det er verdt å kontrollere spillinformasjonen før du spiller.

Volatiliteten er høy, oppgitt som 4 av 5 av Hacksaw Gaming. Maksgevinsten er 12 500x innsatsen. Innsatsen går fra 2 til 1 000 kr per runde.

Ingen bonus og 12 runder på rad uten gevinst

Jeg spilte 50 betalte runder med 10 kr per runde. Samlet innsats ble 500 kr, mens 186 kr kom tilbake.

TestmålResultat
Betalte runder50
Innsats per runde10 kr
Samlet innsats500 kr
Samlet gevinst186 kr
Netto-314 kr
Vinnende runder12 av 50 (24 %)
Gevinster lavere enn innsatsen5
Gevinster lik innsatsen3
Største gevinst60 kr i runde 35 (6x)
Lengste rekke uten gevinst12 runder
Utløste bonusrunder0
Utbetaling i testen37,20 %

De første 10 rundene ga noen små treff, men deretter stoppet det helt opp. Fra runde 11 til 22 kom ingen gevinst, som ble testens klart lengste tørke.

Først mot slutten kom de 2 rundene som virkelig flyttet resultatet. Runde 35 ga 60 kr og runde 39 fulgte med 56 kr. Til sammen sto de for 116 av de 186 kronene vi fikk tilbake.

gevinst i Wanted Dead or a Wild

Alle vinnende runder

RundeGevinstGanger innsatsen
220 kr2x
310 kr1x
910 kr1x
101 kr0,10x
231 kr0,10x
2410 kr1x
261 kr0,10x
3560 kr6x
3956 kr5,60x
405 kr0,50x
4211 kr1,10x
471 kr0,10x

Runde 39 var den nest største gevinsten i testen og kom fra vanlige linjetreff med blant annet whiskeyflasker. Et enkelt Duel-symbol var synlig på brettet, men bildet dokumenterer ikke en utløst DuelReels-funksjon.

linjegevinst på 56 kr i Wanted Dead or a Wild

Utbetaling i testen endte på 37,20 %. Det er resultatet av akkurat disse 50 rundene og skal ikke brukes som et mål på spillets langsiktige RTP.

Fordeler og ulemper med Wanted Dead or a Wild

Fordeler

  • DuelReels kan gjøre hele hjul Wild og legge multiplikatorer på vanlige linjegevinster.
  • De 3 bonusmodusene bygger rundt forskjellige mekanikker i stedet for å gjenta samme gratisspinn.
  • 12 500x i maksgevinst gir et høyt tak selv uten Megaways eller klyngegevinster.

Ulemper

  • RTP kan være så lav som 88,42 % i enkelte versjoner.
  • Det vanlige linjespillet kan bli tørt når verken DuelReels eller bonusene får betydning.

To westernslots med helt ulik vei til de store treffene

Deadwood xNudge bygger også western-temaet rundt Wild og multiplikatorer. Der flytter Hunter Wild seg over brettet og øker verdien steg for steg, mens Wanted Dead or a Wild gjør hele hjul Wild gjennom en duell.

Money Train 5 er langt mer omfattende i bonusdelen og lar karakterer, billetter og stasjoner drive utviklingen. Wanted holder grunnspillet enklere og konsentrerer mye av særpreget rundt VS-symbolene og de 3 separate bonusmodusene.

Bonusene gir langt mer dybde enn de 15 linjene antyder

Grunnspillet i seg selv er ganske enkelt. Du følger 15 faste linjer på et stort brett, og uten et VS-treff er det ikke mye som skiller rundene fra et vanlig linjespill.

Det er funksjonene rundt dette oppsettet som gjør Wanted Dead or a Wild interessant. DuelReels kan forandre en enkelt linjegevinst kraftig, mens bonusene tar Wild-mekanikken i 3 forskjellige retninger.

Vår økt traff ingen av bonusene og ble derfor en påminnelse om hvor sparsomt grunnspillet kan være på egen hånd. Jeg liker fortsatt kontrasten mellom det enkle linjespillet og de langt mer aggressive bonusene, men det er også tydelig at mye av spillets identitet ligger bak funksjoner du ikke nødvendigvis får se i en kort økt.

Ben Andersen
Ben Andersen
Webbutvikler og skribent
Email

Webbutvikler, Casinoekspert & Skribent. Med bakgrunn som teknisk ekspert og over 7 års erfaring i spillbransjen kombinerer jeg mine tekniske ferdigheter med spillkunnskap. Jeg gransker nettcasinoer og bettingsider, og skriver om nye trender innen casino og betting.

Publisert:
Brukeranmeldelser

Ved å logge inn kan du:

  • Vurdere kasinoer
  • Dele erfaringer om kasinoer eller spill
  • Be om hjelp
  • Sanke poeng